Kaip (ne)tvarka gali paveikti darbo rezultatus?
2023-03-20
Ar kada susimąstėte, kaip darbo aplinka veikia darbuotojų produktyvumą bei atliekamų darbų kokybę? Tikime, jog kiekvienas darbdavys rūpinasi, kad jo pavaldiniai jaustųsi saugiai ir komfortiškai, todėl dalijamės, kokią įtaką švara bei tvarka gali turėti jūsų darbuotojų rezultatams.
Švari darbo vieta gerina produktyvumą
Nesvarbu, dirbama mokytoju, parduotuvės konsultantu ar siuvėju, jeigu darbo vietoje nešvaru – produktyvumas krenta. Dulkės, šiukšlės ar lipnios grindys blaško dėmesį ir trukdo susikaupti, darbuotojas ima nuolat galvoti apie jį supančius dirgiklius, todėl darbo našumas mažėja, o palaipsniui – prastėja ir bendri rezultatai. Pagrindiniai švaros darbai, kurie turėtų būti atliekami bet kurioje darbo vietoje: grindų plovimas, paviršių valymas, šiukšlių išnešimas bei WC patalpų tvarkymas. Įprastai patalpų švara pasirūpina valymo įmonės, tad jeigu dar neturite švaros partnerio, kreipkitės į MUS!
Skatina vaizduotę ir kūrybiškumą
Nors dažnai sakoma, kad menininkai mėgsta netvarką, tai – ne visai tiesa. Tiksliau, nors kūrybiški žmonės yra įpratę prie lengvo chaoso, tačiau nemažai jų specialiai prisiverčia nepriekaištingai sutvarkyti aplinką, kurioje jiems tenka dirbti, kad procesas eitųsi sklandžiau. Erdvi patalpa, tvarkingai sudėlioti daiktai ir geras apšvietimas naudingas ne tik menininkams, bet ir kitiems protinį darbą dirbantiems asmenims – tai skatina kūrybiškumą, vaizduotę, lengviau generuojamos naujos idėjos. Kitaip tariant, tvarka aplinkoje – tvarka mintyse.
Kuo mažiau triukšmo ir pašalinių kvapų
Tvarkinga darbo aplinka apima ne tik dulkių nebuvimą ar gražiai sudėliotus daiktus, bet ir kitus išorinius dirgiklius, pavyzdžiui, garsą ar kvapą. Akivaizdu, jog už sienos vykstantys sienų griovimo darbai tikrai neskatina susikaupti. Be to, darbdaviai yra atsakingi už triukšmo lygio darbo vietoje matavimą ir negali viršyti tam tikrų, įstatymiškai patvirtintų, normų. Jeigu yra dirbama išties triukšmingoje aplinkoje – statybose, gamykloje, autoservise ar pan., darbuotojui privalo būti suteikiamos spec. ausinės ar ausų kištukai.
Dirbant ten, kur yra intensyvūs, erzinantys kvapai, pavyzdžiui, restorano virtuvėje, turėtų būti kokybiškai įrengta ventiliacija. O jeigu dirbama tokioje vietoje, kur kvapai yra dirginantys bei pavojingi (su valymo priemonėmis, dažais ar kitais cheminiais tirpalais), privaloma dirbti su respiratoriais, vėdinti patalpas ir bent kartkartėmis išeiti pakvėpuoti grynu oru.
Biuro aplinkoje taip pat gali pasitaikyti pašalinių garsų ar kvapų. Tai gali būti bendroje erdvėje telefonu garsiai kalbantis kolega, per garsiai jo klausoma muzika ar per intensyvūs kvepalai. Tokiu atveju galioja taisyklė – kalbėtis ir klausytis. Kartais bendradarbiai net neįtaria, kad nuo jų kvepalų kitam gali skaudėti galvą ar prasidėti sloga. Tad būkite atviri, tačiau išlikite mandagūs bei taktiški.