Minkštų baldų valymas
Baldų valymo paslaugos
Jaukus biuras, ofisas, svetainė tiesiog neįsivaizduojami be minkštųjų baldų. Jie suteikia estetinę ir praktinę funkcijas, ant jų gera ilsėtis, megzti ryšius, patogiai gerti kavą. Naudojami baldai ilgainiui praranda savo pirminę išvaizdą: jiems kenkia dulkės, įvairių gėrimų (tokių kaip kava, vynas, sultys) išliejimas. Neretai minkštus baldus apgadina nukritęs maistas, naminiai gyvūnai, svečiai ar kiti netikėtumai. Tuomet minkštieji baldai praranda estetinę išvaizdą ir dažnas ima svarstyti apie pervilkimą arba baldo keitimą nauju. Tačiau pirmiausia verta pasikonsultuoti su „Vitaresta“ specialistais, kurie įvertinę baldą parinks geriausią valymo būdą ir priemones. Tinkamai ir laiku neišvalius baldų jie gali imti skleisti nemalonų kvapą, o juose apsigyventi dulkių erkutės (kurios kelia alergiją kai kuriems žmonėms), atsirasti pelėsis ar kiti akiai nematomi mikroorganizmai.
Kokius baldus galima išvalyti?
Valomi patys įvairiausi minkšti baldai: sofos, foteliai, kėdės su paminkštinimu (verta nepamiršti ir sukamųjų biuro kėdžių bei posėdžių salių kėdžių), minkšti pufai, tachtos ir daiktadėžės. Minkštus baldus rekomenduojama valyti bent du kartus per metus. O tuos, kuriais naudojasi daug skirtingų asmenų, verta valyti dažniau. Kodėl? Ant minkštųjų baldų nusėda ir per audinio poras įsigeria į vidų toks pat dulkių kiekis koks nusėstų ir ant stalviršių, jei jų nevalytumėte pusmetį. Tiesiog dėl audinio sandaros šių dulkių nepamatome, nes jos nusėda į porolono ar poliuretano sluoksnį.
Minkštų baldų valymo tipai
Minkštų baldų valymas gali būti atliekamas keliais skirtingais būdais:
- Cheminis baldų valymas arba giluminis baldų valymas
- Baldų valymas garais
- Minkštų baldų valymas putomis
- Sausas cheminis sofos valymas arba sausas minkštų baldų valymas
- Odinių baldų valymas ir impregnavimas
Baldų cheminis valymas yra visiškai saugus. Savo veikloje naudojame tausojančias ir prekinę išvaizdą atkuriančias priemones. Pagal poreikį galima naudoti hipoalergines priemones. Sofos valymas milteliais, nors ir leidžia greičiau naudotis baldu, deja tinka ne visų tipų audiniams ir užpildams. „Vitaresta“ specialistai visada įvertina baldo sandarą, paviršines medžiagas (veliūras, gobelenas, zomša, oda, eko oda, maišinė medžiaga ir kitos), užpildą (porolonas, putų poliuretanas, natūralūs kamšalai ir kita). Tik tuomet galima kokybiškai išvalyti minkštą baldą jam nepakenkiant, o priešingai – atkuriant pirminę jo išvaizdą. Minkšti baldai valomi pas klientą vietoje. Būkite ramūs – naudojamos medžiagos nekenkia žmonių sveikatai, o aplinkiniai paviršiai nebus sugadinti.
Minkštų baldų valymo eiga
Atkurti gerą minkštųjų baldų išvaizdą itin paprasta. Tiesiog susisiekite su mumis, nupasakokite savo poreikį. Mes įvertinsime, pateiksime kainos pasiūlymą. Tuomet, suderinus valymo laiką, į jūsų biurą ar namus atvyks „Vitaresta“ mobilaus skyriaus darbuotojai.
Pirmiausia jie sausai nuvalys ir nusiurbs medžiaginį baldo paviršių. Siurbiama didelio galingumo siurbliu, kuris geba išsiurbti dulkes iš gilių užpildo sluoksnių. Yra ištraukiamos smulkios ir stambesnės šiukšlės (trupiniai, smėlis ir kita).
Tada gali būti atlikta baldo dezinfekcija. Ji padeda atsikratyti nemalonių kvapų. Šiuos kvapus gali sudaryti išlietas pienas, užtiškę padažai. Šeimos turinčios vaikų ir gyvūnų susiduria su išmatų ir šlapimo kvapais – visi jie gali būti pašalinti profesionalaus valymo dėka.
Tuomet su specialiai minkštų baldų valymui paruoštu tirpalu bei specialiu šlapio siurbimo siurbliu bus atliekamas baldo plovimas. Galima sakyti, kad tai plovimas šampūnu skirtu baldams. Jei baldui netinka šlapias valymas putomis ar šampūnas – gali būti atliktas sausas valymas pasitelkiant miltelines priemones. Odiniai baldai apdorojami odai skirtomis medžiagomis. Po šio žingsnio, kai atliktas pirminis arba bendras valymas, atliekamas dėmių išvalymas. Tam pasitelkiamos specialios priemonės, priklausomai nuo dėmių tipo.
Po plovimo baldo paviršius būna šiek tiek drėgnas, tačiau atlikus cheminį baldų valymą vakare, kitą dieną jau galima baldais naudotis. Jei yra galimybė – reikėtų patalpą vėdinti, t. y. neišjungti nakčiai ventiliavimo sistemų. Tuomet baldai spės išdžiūti ir iš pat ryto bus galima mėgautis kokybiškai išvalytais baldais. Naudojant specialių siurblį, kuris ne tik plauna, bet ir sausina, baldo drėgmė vos jaučiama. Pagal poreikį ir minkšto baldo tipą gali būti atliekamas impregnavimas specialiomis medžiagomis, kurios pailgina baldo paviršiaus medžiagos tarnavimo laiką.
Kokias dėmes galima išvalyti?
Naudojant šiuolaikines priemones galima pašalinti itin daug iš pirmo žvilgsnio neįveikiamų dėmių. Taip yra todėl, kad priemonės skirtos namams ir profesionaliam naudojimui itin skiriasi. Visų pirma didesne koncentracija, aktyvesnėmis dalelėmis. Darbui su jomis darbuotojai yra specialiai apmokomi. Iš minkštųjų baldų galima išvalyti tokius nešvarumus:
- kavos, vyno, sulčių ir maisto dėmes;
- sėdėjimo dėmes (pvz. nuo tamsių, dažančių rūbų, taip pat nuo rūbų, kurie nešiojami ir viešajame transporte);
- riebalų ir prakaito dėmes;
- kraujo ir šlapimo dėmes;
- naminių gyvūnų pėdsakus;
- kosmetikos priemonių;
- statybinių dulkių, dažų dėmes;
- rašalo, flomasterių, vaškinių kreidelių, tušinuko ir kitas dėmes.
Pasitelkiant itin didelio galingumo siurbimo funkciją iš baldų galima pašalinti dulkes, plaukus, žemes, smėlio likučius, trupinius ir dulkių erkutes. Valymas siurbiant minkštus baldus ypač aktualus jei turite augintinių, mažų vaikų, taip pat jei kankina astma arba alergija. Itin svarbu bent vieną ar du kartus metuose išsiurbti čiužinius, kadangi juose susikaupia itin daug nešvarumų: dulkių, odos atplaišų, plaukų.
Kada reikalingas cheminis minkštųjų baldų valymas?
Minkštus baldus yra rekomenduojama išvalyti bent vieną ar du kartus metuose. Jei patalpa, kurioje yra baldai, naudojama intensyviai, lankosi daug svečių, vyksta vakarėliai, yra valgoma – minkštųjų dalių valymo gali prireikti ir dažniau. Kad jau reikia valymo signalizuoja: patamsėjimai ant ranktūrių, įvairios dėmės, nemalonus kvapas patalpoje, dulkių pakilimas naudojantis baldais. Beje, svarbu valyti ne tik poilsio zonų minkštus baldus, bet atlikti giluminį valymą ir sukamosioms paminkštintoms biuro kėdėms. Ant jų nusėda daugybė dulkių ir patogenų, kuriuos darbuotojai parneša iš savo namų, automobilių, viešojo transporto, lauko kavinių. Tokiems dažnai naudojamiems baldams gali būti atliktas ir dezinfekavimas. Cheminis baldų valymas yra pagrindinė biuro higienos priemonė siekiant išlaikyti baldus reprezentatyvios išvaizdos ir malonius naudotis.
Baldų valymo vietoje privalumai
Minkštieji baldai dažnai esti dideli, sunkūs, kartais surinkti patalpoje iš kurios būtų sudėtinga juos išnešti. Todėl baldų išvalymas vietoje turi daug pliusų. Visų pirma – jums nereikės rūpintis baldų ardymo, pakavimo ir pervežimo darbais. Antra – komanda atvyks į vietą jums patogiu metu apsirūpinusi visomis valymui reikalingomis priemonėmis. Trečia – po išvalymo baldu bus galima naudoti po 8-24 valandų (priklausomai nuo baldo dydžio, užterštumo laipsnio, taikytų valymo būdų, paties baldų sudedamųjų medžiagų, kurios reikalauja atitinkamo valymo priemonių). Jei yra galimybė – po minkštų baldų valymo palikite ventiliaciją arba kondicionavimo sistemą patalpoje. Ji padės išsausinti baldą galutinai. Išsausinimas yra svarbus etapas, kuris užtikrins, kad balde neims kauptis pelėsis, todėl po valymo jokiu būdu netieskite ant baldo užklotų, nepadėkite daiktų.
Kaip prižiūrėti minkštuosius baldus po išvalymo?
Po profesionaliai atlikto minkšto baldo valymo rekomenduojame jį prižiūrėti atsižvelgiant į tai, koks yra audinys. Gobelenus verta siurbti, o odinius baldus prižiūrėti su odai skirtomis priemonėmis. Taip pailginsite baldo tarnavimo laiką ir gerą išvaizdą. Na, o jei nutiko nemaloni situacija ir ant minkšto baldo išliejote gėrimą arba užtėškėte maisto, nedelsiant popieriniu rankšluosčiu sugerkite skysčius, riebalus. Tai padės sumažinti dėmę, nemalonius kvapus išdžiūvus.
Kodėl verta rinktis mus?
„Vitaresta“ profesionalų komanda turi daugiau nei 20 metų patirtį valymo srityje. Esame sukaupę daugybę žinių, išbandę gausybę skirtingų firmų priemonių ir atsirinkę geriausiai valančias ir tausojančias audinius ir paviršius. Į kiekvieną baldą pirmiausia žiūrime vertinančiu žvilgsniu: ar jis sudarytas tik iš minkštų dalių, o gal turi medienos, metalo apdailą? Pagal šiuos kriterijus parenkame kokybiškas valymo priemones, chemines medžiagas, valymo intensyvumą. Visa tai tam, kad jūs kuo ilgiau džiaugtumėtės švara, o baldas tarnautų kuo ilgiau. Nuolat sekame naujausią medžiagą valymo srityje, o atsiliepimai mus pasiekia ne tik iš klientų, bet ir iš darbuotojų, kurie domisi rinkos naujovėmis, išbando išskirtines, inovatyvias priemones.
Kiek kainuoja minkštų baldų valymas?
Minkštųjų baldų valymo kaina priklauso nuo kelių veiksnių:
- baldo dydžio ir sandaros;
- užterštumo lygio;
- galimų valymo būdų (ar galima atlikti šlapią, o gal tik sausą valymą).
Mūsų darbuotojai įvertins jūsų baldą ir pateiks geriausią kainos pasiūlymą valymo paslaugoms.
Minkštų baldų valymo paslaugos visoje Lietuvoje
Minkštųjų baldų valymo paslaugas savo biurui, grožio salonui, maitinimo įstaigai ar namams galite užsisakyti visoje Lietuvoje. Susisiekite su mumis ir aptarkime jūsų valymo paslaugų poreikį bei suderinkime valymo darbų datą. Negaiškite savo laiko savarankiškam minkštųjų baldų valymui – kreipkitės į „Vitaresta“ ir mėgaukitės švariais baldais jau šiandien. Siūlome konkurencingą kainą ir nepriekaištingą rezultatą.